Pierwsze światło

Emma Chapman

Wydawnictwo :Muza
Główny wskaźnik emocji
0/10


-

Jaką historię skrywa przed nami wszechświat? Jak narodziły się pierwsze ciała niebieskie? Kiedy ciemności zastąpiło światło? Jak powstały pierwsze gwiazdy? Jak formowały się w galaktyki? Czym są czarne dziury? I dlaczego właściwie niebo jest ciemne?

Na te oraz wiele więcej pytań odpowiada astrofizyczka Emma Chapman. Jej książka „Pierwsze światło” to przewodnik po najmniej zbadanym okresie w historii wszechświata. Autorka z humorem i zaangażowaniem w przystępny sposób przybliża nam nawet najbardziej skomplikowane pojęcia z zakresu astronomii i astrofizyki.


Podczas podróży

Zima

Dla znajmoych

Wymagająca

Nowość

Mniej niż 10 euro

Przynajmniej miesiącTe książki mogą Cię zainteresowaćWybór Charlotty

Cyrk polski

Oneiron

Liga Rudzielców. Sherlock Holmes

Biblioteki emocji to projekt tworzony przez sieć innowacyjnych bibliotek publicznych znajdujących się na terenie Europy, które poszukują nowych dróg promowania czytelnictwa w krajach UE. Po raz pierwszy połączą analogowe i cyfrowe zasoby, by zaproponować czytelnikom książki sklasyfikowane zgodnie z kryterium emocji, które wywołuje ich lektura. Ponadto przeprowadzone zostaną skierowane przede wszystkim do młodzieży sesje biblioterapeutyczne. Wiedza z zakresu literaturoznawstwa i neuronauk zostanie wykorzystana w celu ułatwienia im rozumienia kwestii społecznych oraz kształtowania gustu czytelniczego.